Inne

Owijarki do palet w leasingu? Teraz to możliwe!

Maszyna do owijania palet jest doskonałym dodatkiem do każdej firmy, ponieważ oferuje wiele korzyści w procesie owijania palet, takich jak możliwość pracy z paletami o różnych rozmiarach – a co za tym idzie, oferują one wiele korzyści również dla Ciebie i Twojej firmy. Wiedza o tym, czy powinieneś wynająć czy kupić jedną z tych maszyn, jest jednak inną kwestią. Wybór jednej metody nad drugą może zależeć od kilku czynników.

Korzyści z leasingu

Być może trudno jest uzasadnić inwestycję w zakup zupełnie nowej owijarki – lub nie można jej zatwierdzić w budżecie. Jeśli tak jest, to wynajem owijarki do palet jest najlepszą alternatywą. Możesz uzyskać rozwiązania krótko- lub długoterminowe, w zależności od potrzeb lub wymagań Twojej firmy lub rynku.

Wynajmowane maszyny są zazwyczaj wysokiej jakości, więc możesz być pewien, że uzyskasz najlepsze wyniki. Wiele firm woli wynająć maszynę zamiast kupować, ponieważ mogą poradzić sobie z nagłymi, dużymi ilościami palet do owinięcia, jak to może się zdarzyć podczas świąt, bez spowalniania ich działalności – wynajem owijarki jest więc najbardziej ekonomiczną alternatywą.

Korzyści z zakupu

Jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na zakup owijarki do palet zamiast jej wynajmowania, jest fakt, że zazwyczaj mamy do czynienia z dużymi ilościami palet, a tymczasowe rozwiązanie nie spełnia potrzeb naszej firmy. Możesz również chcieć kupić kolejną maszynę, jeśli duża liczba Twoich pracowników owija palety ręcznie, co oznacza, że możesz ułatwić im życie, zapewniając dodatkową maszynę.

Możesz również wybierać spośród wielu opcji finansowania, co oznacza, że zawsze możesz sobie pozwolić na najlepsze wyposażenie dla Twojego magazynu. Oznacza to również, że możesz zachować swój kapitał obrotowy i zawsze możesz mieć pewność, że nigdy nie przekroczysz budżetu, ponieważ możesz wybrać opcję, która zapewnia stałe odsetki lub miesięczne spłaty.

W zależności od potrzeb Twojej firmy możesz preferować wynajem owijarki zamiast jej zakupu, więc ostateczna decyzja należy do Ciebie i wymagań, które musisz spełnić – co obejmuje również Twój budżet. Możesz poradzić sobie z krótkimi lub długimi okresami, w których musisz owinąć wiele palet, więc wynajem może być rozwiązaniem, ale jeśli zazwyczaj musisz owijać duże ilości towarów, zakup własnej maszyny może być najkorzystniejszą alternatywą.

Pracuję tylko z ręcznymi i elektrycznymi wózkami paletowymi, czy istnieje automatyczne rozwiązanie?

Jest to możliwe dzięki zaprojektowanemu rozwiązaniu: kompletna linia z obsługą podłoża (80 mm od podłogi). Dzięki niej Twój operator będzie mógł wygodnie załadować i rozładować transpaletę bez żadnego dodatkowego urządzenia, w całkowitym bezpieczeństwie i z wydajnością linii automatycznej.

Muszę zdalnie monitorować wydajność mojej linii, czy jest to możliwe?

Coraz częściej nasi klienci potrzebują monitorować wydajność maszyn i linii. Wydajność nie jest wartością zapisaną na kartce papieru, ale wynikiem codziennej pracy maszyn zainstalowanych w Państwa firmie, danych i liczb, które należy okresowo sprawdzać i zarządzać. Owijarka pozwala na zdalne monitorowanie stanu maszyny, jej wydajności, czasu pracy i owiniętych palet.

Mam różne rodzaje produktów i palet, jak uzyskać najlepszą ochronę dla każdego produktu?

Owijarka pozwala na tworzenie programów z recepturami dedykowanymi różnym typom palet, z których może korzystać klient. Każdy program może być wybrany z panelu operatora i może być dostosowany do potrzeb klienta:

  • pre-stretch i wyciąganie folii dostosowane do różnych typów palet,
  • zmienna liczba nawinięć w dolnej lub górnej części palety,
  • włączenie lub wyłączenie różnych opcji maszyny.