
Uszczelnienie pionu kanalizacyjnego – jaka metoda jest skuteczna?
Redakcja 5 lutego, 2023Dom i ogród ArticleNieszczelność w pionie kanalizacyjnym wiąże się z dość nieprzyjemnymi konsekwencjami. Mowa tu m.in. o nieprzyjemnym zapachu, nasiąkaniu ścian wodą, a także o powstających zanieczyszczeniach. Nie można zapomnieć także o tym, że mokra ściana to idealne środowiska do rozwoju pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów, które są niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego każda nieszczelność kanalizacji wymaga jak najszybszej reakcji.
Bezinwazyjne uszczelniane pionu kanalizacyjnego
Najlepsza metoda na uszczelnienie kanalizacji to taka, która nie wymaga kucia w ścianach. Oczywiście zastosowanie takie metody jest możliwe, a konkretnie chodzi tu natryskową metodę renowacji rur kanalizacyjnych. Polega ona na nanoszeniu na wewnętrzną stronę rur kanalizacyjnych zupełnie nowej i trwałej powłoki, która skutecznie wydłuża żywotność rur o nawet 25 lat. Nie może zatem dziwić, że metoda ta cieszy się coraz większą popularnością i jest coraz powszechniej stosowana. Powłoka, o której wspomniano, nanoszona jest przy pomocy długich przewodów i daje możliwość uszczelnienia wybranego odcinka rury kanalizacyjnej. Co ważne, uszczelnienie rury za pomocą tej metody nie musi być wykonywane z mieszkania. Metoda daje bowiem możliwość precyzyjnego określenia miejsca, w którym występuje nieszczelność i dostania się do niego poprzez wywiewkę lub przyłącze z innego mieszkania. Natryskowa metoda renowacji rur kanalizacyjnych wykonywana jest w trzech etapach: czyszczenie, suszenie oraz nakładanie materiału.
Natryskowe uszczelnianie rur – czyszczenie
Etap ten polega na mechanicznym usunięciu osadu, brudu i rdzy za pomocą specjalistycznego sprzętu. Zastosowanie tej techniki daje gwarancję tego, że wszelkie zanieczyszczenia na pewno zostały usunięcie. W trakcie czyszczenia rury są przez cały czas płukane wodą oraz monitorowane za pomocą kamer TV. Co ważne, czyszczenie rur w tym przypadku wykonywane jest bez użycia żadnych środków chemicznych. Dzięki temu metoda jest w pełni bezpieczna.
Natryskowe uszczelnianie rur – suszenie
Kolejny etap polega na dokładnym osuszeniu rur. Wymaga to wyłączenia wody w rewitalizowanym pionie kanalizacyjnym. W trakcie osuszania również korzysta się z kamer, aby można było dokładnie stwierdzić, czy rura jest wystarczająco sucha. Jest to niezwykle istotne. Jeśli bowiem natryskowa metoda renowacji rur ma przynieść oczekiwane efekty, to powłoka musi być nakładana na suche rury.
Natryskowe uszczelnienie rur – nakładanie materiału
Ostatni etap to nałożenie powłoki na rurę. Wykonuje się to za pomocą wałków elektrycznych, na końcu których znajduje się głowica natryskowa. Właściwe nałożenie materiału pozwala na stworzenie wewnętrznej, nowej śliskiej rury na bazie starych struktur. Co ważne, nakładana powłoka jest na tyle cienka, że w żaden znaczący sposób nie zwęża średnicy rury.
You may also like
Najnowsze artykuły
- Odkrywamy nową jakość życia: Zakupy spożywcze przez internet w praktyce
- Szambo na działce – podstawy opróżniania
- Nowoczesne podejście do edukacji: Kluczowe aspekty szkoleń dla nauczycieli i dyrektorów
- Zmagania ze słuchem – przewodnik po zatkanych uszach i nieustannym szumie
- Sposoby rehabilitacji: Odkryj skuteczność fali uderzeniowej
Najnowsze komentarze
O naszym portalu
Zapraszamy do naszego portalu wielotematycznego, gdzie publikujemy artykuły na różne tematy. Oferujemy treści z dziedziny podróży, rozrywki, sportu, biznesu, psychologii i wielu innych. Z nami poszerzysz swoją wiedzę i odkryjesz nowe możliwości.
Dodaj komentarz